برای ویرایش این متن به بخش تنظیمات قالب در کنترل پنل مراجعه کنید .
تبلیغات
به مجله علمی ، خبری و فرهنگی M.S.2P خوش آمدید

M.S.2P رسانه رسانه ها M.S.2P

آیاتی از قرآن مجید (التماس دعا

« سوره الفاتحه » به نام خداوند رحمتگر مهربان ( ۱) ستایش خدایى را که پروردگار جهانیان ( ۲) رحمتگر مهربان ( ۳) [و] خداوند روز جزاست ( ۴ ) [بار الها] تنها تو را مى‏پرستیم و تنها از تو یارى مى‏جوییم ( ۵) ما را به راه راست هدایت فرما ( ۶) راه آنان که گرامى‏شان داشته‏اى نه [راه] مغضوبان و نه [راه] گمراهان ( ۷) « سروه قریش » به نام خداوند رحمتگر مهربان براى الفت‏دادن قریش ( ۱) الفتشان هنگام کوچ زمستان و تابستان [خدا پیلداران را نابود کرد] ( ۲) پس باید خداوند این خانه را بپرستند ( ۳) همان [خدایى] که در گرسنگى غذایشان داد و از بیم [دشمن] آسوده‏خاطرشان کرد ( ۴) « سوره الماعون » به نام خداوند رحمتگر مهربان آیا کسى را که [روز] جزا را دروغ مى‏خواند دیدى ( ۱) این همان کس است که یتیم را بسختى مى‏راند ( ۲) و به خوراک‏دادن بینوا ترغیب نمى‏کند ( ۳) پس واى بر نمازگزارانى ( ۴) که از نمازشان غافلند ( ۵) آنان که ریا مى‏کنند ( ۶) و از [دادن] زکات [و وسایل و مایحتاج خانه] خوددارى مى‏ورزند ( ۷) « سوره الکوثر » به نام خداوند رحمتگر مهربان ما تو را [چشمه] کوثر دادیم ( ۱) پس براى پروردگارت نماز گزار و قربانى کن ( ۲) دشمنت‏خود بى‏تبار خواهد بود ( ۳) « سوره الکافرون » به نام خداوند رحمتگر مهربان بگو اى کافران ( ۱) آنچه مى‏پرستید نمى‏پرستم ( ۲ ) و آنچه مى‏پرستم شما نمى‏پرستید ( ۳) و نه آنچه پرستیدید من مى‏پرستم ( ۴) و نه آنچه مى‏پرستم شما مى‏پرستید ( ۵) دین شما براى خودتان و دین من براى خودم ( ۶) « سوره النصر » به نام خداوند رحمتگر مهربان چون یارى خدا و پیروزى فرا رسد ( ۱) و ببینى که مردم دسته‏دسته در دین خدا درآیند ( ۲) پس به ستایش پروردگارت نیایشگر باش و از او آمرزش خواه که وى همواره توبه‏پذیر است ( ۳) « سوره المسد » به نام خداوند رحمتگر مهربان بریده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد ( ۱) دارایى او و آنچه اندوخت‏سودش نکرد ( ۲) بزودى در آتشى پرزبانه درآید ( ۳) و زنش آن هیمه‏کش [آتش فروز] ( ۴) بر گردنش طنابى از لیف خرماست ( ۵) « سوره الاخلاص » به نام خداوند رحمتگر مهربان بگو اوست‏خداى یگانه ( ۱) خداى صمد [ثابت متعالى] ( ۲) [کسى را] نزاده و زاده نشده است ( ۳) و هیچ کس او را همتا نیست ( ۴) « سوره الفلق » به نام خداوند رحمتگر مهربان بگو پناه مى‏برم به پروردگار سپیده دم ( ۱) از شر آنچه آفریده ( ۲) و از شر تاریکى چون فراگیرد ( ۳) و از شر دمندگان افسون در گره‏ها ( ۴) و از شر [هر] حسود آنگاه که حسد ورزد ( ۵) « سوره الناس » به نام خداوند رحمتگر مهربان بگو پناه مى‏برم به پروردگار مردم ( ۱) پادشاه مردم ( ۲) معبود مردم ( ۳) از شر وسوسه‏گر نهانى ( ۴) آن کس که در سینه‏هاى مردم وسوسه مى‏کند ( ۵) چه از جن و [چه از] انس ( ۶)

دعای فرج آقا امام زمان ( عج

اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُوَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَالْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلىمُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْوَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِالْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانىفَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَالزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَالسّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّمُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ

حدیث بزرگواران به صورت تصادفی

http://www.iranvij.ir/upload/images/k23mnbqpbr4nf96socg6.gif

این تارنما مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد و در محتوی مطالب هیچ گونه مطلب غیر اخلاقی موجود نمی باشد و تمامی مطالب با ذکر منبع و با رعایت قانون کپی رایت انجام گرفته است . تمامی مسعولیت محتوای تبلیغات و رسانه های معرفی شده بر عهده خود این ها بوده و این تارنما هیچگونه مسعولیتی ندارد . در این تارنما به هیچ فرد حقیقی یا حقوقی توهینی صورت نگرفته است.

آخرین ارسال های تالار
هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:32 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

بازگشت شبکه AS TV به ماهواره هاتبرد:

شبکه as tv به جایگاه و فرکانس سابق خود در ماهواره هاتبرد برگشت .این شبکه تازگی به فرکانس ۱۱۳۱۷  نقل مکان کرده بود و قطع شدن آن تا حدودی غیر منتظره بود .

همچنین بزودی این شبکه مسابقات wipeoutپخش خواهد کرد  مسابقاتwipeout مجری و ابتکار آن شبکه abcامریکا می باشد،در این برنامه جذاب و هیجانی ،افرادی در هر هفته از مانع های عبور می کنند و در آخربرنده ۵۰۰۰۰ دلار جایزه می گیرد . به گفته این شبکه این برنامه برای اولین بار از شبکه های فارسی زبان پخش می شود.


فرکانس این شبکه در ماهواره هاتبرد :
Satellite: Hotbird 9
Freq: 11317
SR: 27500
POL: Ver
FEC: 3/4نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:28 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

یک پروتکل تنظیم کننده تلویزیون و رادیو  بین ایران و آذزبایجان به امضا رسید که این پروتکل در جریان سفر اخیر دستیار ویژه رئیس جمهور آذربایجان به ایران مورد بحث قرار گرفت.ایران پخش تلویزیون و رادیو را برای یک منطقه کوچک در جمهوری آذربایجان را پوشش می دهد.
هیئت اعزامی از سوی رئیس جمهور آذربایجان به سرپرستی علی حسن اف دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس بخش اجتماعی ـ سیاسی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان با مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ،در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر زمینه‌های مشترک تاریخی؛‌ فرهنگی، مذهبی و اجتماعی بر اهمیت همکاریهای متقابل رسانه‌ای برای نزدیکی هر چه بیشتر دو دولت با یکدیگر تأکید کردند. علی حسن اف با اشاره به جایگاه برجسته جمهوری اسلامی در سطح جهانی و حمایت‌های دولت آذربایجان در مجامع بین‌المللی و احترام آنان به شعائر مذهبی مردم؛ در مورد سوء تفاهمات موجود در این رابطه توضیح داد و از رئیس رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا در بیان اخبار و تحلیل‌های مربوط به کشور آذربایجان؛ جامعیت رویکرد دولت متبوع مورد توجه قرار گیرد.
مهندس ضرغامی نیز با بیان اهمیت نقش و جایگاه مردم به ویژه اعتقادات دینی و مذهبی آنان ازحسن اف خواست تا نمادها و نشانه‌های اعتقادی مردم در رویکرد دولت آذربایجان نسبت به این امور به ویژه مسئله حجاب بیش از گذشته برجسته شود تا انعکاس رسانه‌ای آن در سطح جهانی مطابق با واقع باشد.
در این دیدار ا نوشیروان محمد اف رئیس شورای ملی رادیو وتلویزیون آذربایجان نیز حضور داشت. ضرغامی خطاب به حسن اف گفت: تجربه‌ی ارزشمند جمهوری اسلامی نشان داده است که امنیت پایدار در گرو اتکاء به مردم وصیانت از اعتقادات و شعائر دینی و مذهبی آنان است. مهندس ضرغامی با اشاره به همکاریهای متقابل رسانه‌ای در حوزه‌های فیلم و سریال؛ مستند و خبر گفت: سیاست رسانه ملی پس از دیدار رئیس سازمان باالهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان بر همکاری و ارسال انواع تولیدات مورد نیاز شبکه‌های کشور آذربایجان برای استفاده مردم مسلمان آن کشور بوده است.

منبع خبر : خبرگزاری امروزنانظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:24 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

مسابقه دو تيم استقلال و پيروزي در چارچوب رقابت‌هاي جام حذفي، به صورت زنده از شبكه سه پخش مي‌شود و وقايع لحظه به لحظه‌ي اين ديدار و حاشيه‌هاي آن نيز به روي آنتن مي‌رود.

575. پخش زنده‌ي داربي جام حذفي، «ارتباط لحظه به لحظه تلويزيون با ورزشگاه آزادي»:

مهدي هاشمي ـ تهيه‌كننده برنامه «فوتبال برتر» ـ ‌با اعلام اين خبر به خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا گفت:‌ پوشش تلويزيوني داربي از يك ساعت قبل از شروع بازي آغاز مي‌شود و در صورت كشيده شدن بازي به وقت اضافه و پنالتي، تا پيش از شروع اخبار ورزشي ادامه پيدا مي‌كند.

وي ادامه داد:‌ ارتباط لحظه به لحظه با ورزشگاه آزادي و مطلع كردن تماشاچيان از حال و هواي استاديوم از بخش‌هاي برنامه روز جمعه است.

هاشمي همچنين از دعوت دو تن از بازيكنان قديمي دو تيم استقلال و پيروزي براي كارشناسي اين رقابت خبر داد و افزود: در تلاش هستيم تا اين دو بازيكن را به برنامه دعوت كنيم؛ دو كارشناس نيز در برنامه حضور خواهند داشت.

به گزارش ايسنا، پرسپوليس و استقلال در چارچوب مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي روز جمعه در ساعت 16 و 15 دقيقه در ورزشگاه آزادي به مصاف هم مي‌روند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنانظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:22 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

امسال شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني با دست‌پر به سراغ محرم رفتند و با ويژه‌برنامه‌هاي متنوعشان رسانه ملي را به يك حسينيه باشكوه براي عزاداران حسيني بدل كردند.

تلويزيون هشت واحد سيار براي پوشش عزاداري‌هاي مردم در نظر گرفته بود. پس از آن كه انعكاس سوگواري خيل بي‌شمار مردم زنجان در سال‌هاي گذشته با اقبال مردم مواجه شد، امسال تلويزيون سعي كرد دوربينش را به نقاط ديگري از كشور همچون بم كرمان، لرستان، حرم عبدالعظيم (ع)، امامزاده چيذر و... ببرد و عزاداري‌ها را لحظه‌به لحظه گزارش دهد.

امسال مراسم نخل‌برداري تفت، آيين گل‌مالي لرستان، همايش بزرگ اردبيل، عزاداري عاشقان حضرت در مشهد مقدس، هرمزگان و... در آيينه تصاوير تلويزيوني منعكس شد و جلوه‌هايي از ارادت و خلوص مردم ايران‌زمين به اهل بيت عصمت و طهارت به نمايش گذاشته شد.

واحد‌هاي سيار تلويزيون قبل از شروع ماه محرم به نقاط مورد اشاره رفتند و قرار است تا بعد از دهه اول مراسم عزاداري عاشقان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)‌ را پوشش تصويري دهند.

امسال دوربين تلويزيون در همه جلسات مهم با موضوع قيام كربلا حضور داشت البته شايد لفظ انحصاري «جلسات مهم» براي برنامه‌هاي پخش شده چندان درست نباشد، چرا كه اهميت هر جلسه به عمق معرفت و خلوص شركت‌كنندگانش بستگي دارد و تمامي محافلي كه به ياد سيد شهيدان كربلا برگزار مي‌شود، مهم و باشكوه هستند.
حتي اگر چند نفر اندك دور هم جمع شوند و به ياد امامشان اشك بريزند، آن جلسه باشكوه و مهم است.
منظور اين است كه تصويربرداران شبكه‌هاي سيما در همه نقاط كشور حضور داشتند و پيام عزاداران حسيني را به گوش جهانيان رساندند.

پخش فيلم‌هاي سينمايي مختلف با موضوع فرهنگ عاشورايي از ديگر اقدامات مثبت تلويزيون بود.
سريال ماندگار مختارنامه در قالب دو فيلم سينمايي روي آنتن رفت و زمينه‌هاي اجتماعي و سياسي قيام حضرت را براي بينندگان به نمايش گذاشت.

از ديگر ابتكارات تلويزيون اين بود كه امسال براي اولين‌بار سخنراني‌هاي زنانه با موضوع قيام كربلا را پوشش داد؛ يعني محافلي كه بانيان و حاضران آن خانم‌ها بودند و در آن به طور اخص درباره بزرگ‌منشي زنان عاشورايي صحبت شد.

عزاداراني كه در روزهاي تاسوعا و عاشورا ساعاتي از روزشان را با تلويزيون سپري كردند با موج عظيم سوگواري شيعيان جهان همراه شدند و نماهاي باشكوهي از شور و شعور حسيني را نظاره‌گر شدند.

گزارش‌هاي تصويري تلويزيون امسال با نمايش گردهمايي عظيم عزاداران در كربلاي معلي، دل عاشقان حضرت را به آن ديار مقدس برد.

شبكه‌هاي مختلف راديويي نيز همگام با تلويزيون صداي عزاداري محبان اهل بيت را به گوش شنوندگانشان رساندند. ارتباط زنده با كربلاي معلي و هيات‌ها و همچنين حسينيه‌هاي عزاداري از جمله محورهاي مهم برنامه‌هاي امسال راديو بود.

راديو همچنين با پخش نمايش‌هايي چون «پيرغلامان تعزيه» از ديگر قالب‌هاي برنامه‌سازي استفاده كرد و عاشورايي باشكوه و به يادماندني را براي شنوندگانش رقم زد.

سروش اميدوار ‌-‌ جام‌جم

منبع خبر: جام جم آنلاین

 نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:20 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

عاون رسانه مجازي صدا وسيماي جمهوري ا سلامي ايران با حضور در برنامه زنده «صفر و يك» كه از شبكه آموزش پخش مي شد, از عرضه «آي پي مديا» به عنوان تنها نمونه در جهان در آينده اي نزديك خبر داد.

آي پي مديا به بازار مي آيد

 لطف الله سياهكلي در اين برنامه با تشريح چگونگي حضور دنياي وب به عنوان يك مكمل براي راديو وتلويزيون گفت: در ابتدا وب نيز همانند راديو و تلويزيون ارتباطي يك سويه داشت , اما  با  ظهور وب 2 يك سيستم كاملاً تعاملي در ارتباطات شكل گرفت و اخيراً  نيز وب 3 را طراحي كرده اندكه ضمن دارا بودن تمامي خصوصيات وب 2, هوشمند  نيز هست و پس از مدتي كه كاربر با دنياي اينترنت كار مي كند , وب سلايق و نيازهاي او را شناسايي و بر همين اساس به او خدمت مي دهد. سياهكلي خاطر نشان كرد: در دنياي جديد زمان ومكان بي نهايت است و از سوي ديگر صاحبان رسانه ها نيز دائماً در حال رقابت با يكديگر هستند و به همين دليل ما نيز چاره اي نداريم كه برخي از كاستي ها را از طريق دنياي وب جبران كنيم.

وي يادآور شد : از 3 سال قبل بر روي محصولي كاملاً پيشرفته به نام «آي پي مديا»در حال كار هستيم وخوشبختانه رئيس سازمان صدا وسيما جمهوري اسلامي ايران مجوز عرضه آن را در بازار دادند.
معاون رسانه هاي مجازي صدا وسيما با تشريح قابليت هاي دستگاه «آي پي مديا» گفت : شايد اين دستگاه تنها نمونه در جهان باشد كه تمامي مراحل ساخت آن به دست متخصصان داخلي انجام شده است ودر واقع اين دستگاه تجميعي است از همه آنچه كه امروز به عنوان دستگاه هاي رسانه اي  در يك خانه مي توان  پيدا كرد.

وي تصريح كرد : اين دستگاه همه امكانات ست آپ باكس , راديو , كنسول هاي بازي , دستگاه هاي پخش فيلم و موسيقي وحتي رايانه را يكجا داراست و اگر كسي اين دستگاه را داشته باشد ديگر نيازي به داشتن همه اين دستگاه ها را ندارد . سياهكلي همچنين با اشاره به ارزان وكوچك بودن اين دستگاه خاطر نشان كرد : طبق برآورد هاي ما اين دستگاه در حدود  100 هزار تومان قيمت خواهد داشت و حتي  با  برخي از شركت ها به توافق رسيده ايم تا بصورت اقساطي در بازار عرضه شود.

معاون رسانه هاي مجازي صدا وسيما  تصريح كرد : در حال حاضر اين دستگاه داراي 2مگا بايت  فضاي وب است كه از اين نظر كاربران هيچ گونه مشكلي نخواهند داشت وحتي در آينده قصد داريم آن را به 5 يا 6 مگا بايت ارتقا دهيم وتنها چيزي كه اين دستگاه به آن نياز دارد يك صفحه نمايش است كه مي تواند تلويزيون هاي موجود در بازار باشد وحتي قابليت استفاده از موس وكيبورد را نيز دارا خواهد بود.

منبع خبر :  وبلاگ دیجیتالنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 09:17 قبل از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

شبكه دو سيما از چهارشنبه شب 16 آذر پخش سريال تلويزيوني «فرات» را به كارگرداني مازيار ميري آغاز خواهد كرد.

فيلمنامه اين سريال را علي‌اكبر محلوجيان به نگارش درآورده و امير عربي هم بازنويسي نهايي آن را برعهده داشته است.
اين سريال كه ويژه ايام محرم آماده شده، داستان دو دوست قديمي را به تصوير مي‌كشد كه بر اثر حادثه‌اي رفاقت ديرينه آنها جاي خود را به دشمني مي‌دهد تا آنجا كه اين 2 دوست قديمي برابر يكديگر قرار مي‌گيرند.
در اين سريال جمعي از هنرمندان نام‌آشناي سينما و تلويزيون هنرنمايي كرده‌اند. اكبر زنجانپور، حسن پورشيرازي، گوهر خيرانديش، فريبا جدي‌كار، حميد ابراهيمي، رامين راستاد، نفيسه روشن، شيوا ابراهيمي، روح‌الله كماني، ناز آفرين كاظمي، سارا بهرامي و علي مرادي در اين سريال در نقش‌هاي مختلف ظاهر شده‌اند.
تيتراژ پاياني سريال فرات با خوانندگي اميرحسين مدرس آماده شده است.

عوامل مجموعه "فرات" عبارتند از مجری طرح: محسن نبییان، مدیر تصویربرداری: افشین احمدی، دستیار کارگردان: پریسا گرگین، برنامه‌ریز: مریم هژیروند، صدابردار: ساسان نخعی، طراح صحنه و لباس: مرجان گلزار، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، منشی صحنه: مهسا سرمدی، مدیر تولید: سید ابوالقاسم حسینی، عکاس: حسن شجاعی، آهنگساز: عشقی و تدوین: محمدرضا موئینی.
میری ساخت مجموعه "گاو صندوق" و فیلم‌های سینمایی"کتاب قانون"،" به آهستگی"،"پاداش سکوت"، "سعادت‌آباد" و... را در کارنامه دارد.

تلاش شده كاراكتر‌هاي فرات به دور از تيپ‌سازي در قالب شخصيت خلق شوند و ما به ازاي بيروني داشته باشند به گونه‌اي كه مخاطب با آنها همذات‌پنداري كند.

به گزارش روابط عمومي شبكه دو، مفهوم اصلي قصه فرات برگرفته از تفسير امروزي اين روايت است كه علمدار كربلا(ع) با وجود اين‌كه خود عطش داشت از آبي كه مشكش را بر آن زد تا كودكان خيمه را سيراب كند، ننوشيد.

داستان اين سريال كه در رابطه با مساله گذشت است، بر اساس ماجرايي كه بين حاج ابراهيم (اكبر زنجانپور) و كاظم (حسن پورشيرازي) دو شخصيت اصلي سريال رخ مي‌دهد، شكل مي‌گيرد.

داستان اين سريال از آنجا آغاز مي‌شود كه حاج ابراهيم از سوي صميمي‌ترين دوست خود ـ كه رابطه عاطفي بسياري با او دارد ـ زخم عميقي مي‌خورد، اما نمي‌داند كه ريشه اين اتفاق از سوي چه كسي و از كجا نشأت گرفته است. بعد از مدتي وقتي از واقعيت ماجرا با خبر مي‌شود، واكنش شديدي از خود نشان مي‌دهد. در واقع فرات يك قصه عام است كه شخصيت حاج ابراهيم طي آن در مسير انتخابي مهم و امتحاني بزرگ قرار مي‌گيرد.

حسن پورشيرازي در اين سريال در نقشي ظاهر شده است كه در حق حاج ابراهيم اشتباه بزرگي را مرتكب شده اما بعد از گذشت مدتي به خطاي خود اعتراف و از او درخواست بخشش مي‌كند، اما واقعيت اين است كه اين بخشش بيش از ظرفيت حاج ابراهيم است.

با اين وجود كاظم از حاج ابراهيم مي‌خواهد تا هر تصميمي كه منجر به بخشش او مي‌شود را اتخاد كند اما با اعتراض اطرافيان مواجه مي‌شود. كاظم، شخصيتي است كه براي امتحان حاج ابراهيم ـ كه فردي با اعتقادات و باورهاي مذهبي است ـ در نظر گرفته شده است. او كاراكتري است كه اهل توجيه اشتباهات خود نيست بلكه حتي به عملكردهاي نادرست خود نيز معترف مي‌شود.

فريبا جديکار هم يكي ديگر از شخصيت‌هاي اصلي است كه نقش طوبا، همسر حاج ابراهيم و خواهر كاظم را به عهده دارد.

طوبا نماد يك زن و كدبانوي تمام عيار ايراني است كه سعي مي‌كند رابطه صميمي و عاطفي بين اعضاي خانواده را حفظ كند و به لحاظ جنبه انساني از برادرش، كاظم دفاع مي‌كند.عاليه، همسر كاظم با بازي گوهر خير انديش هم شخصيتي است كه با تمام حرمتي كه براي حاج ابراهيم قائل است، نمي‌تواند برخي زورگويي‌هاي او را تحمل كند و سعي دارد با حفظ حرمت‌ها اعتقادش را نسبت به همسرش براي حاج ابراهيم بازگو كند. به عبارت ديگر، طوبا و عاليه جنبه‌هاي عاطفي شخصيت‌هاي قصه فرات هستند.

نفيسه روشن كه يكي از ديگر از بازيگران اصلي فرات است در نقش دختري به نام مريم ظاهر مي‌شود. او دختر حاج ابراهيم است و قرار است عروس كاظم شود. مريم دختري مستقل است و ضمن اين‌كه پدرش او را بسيار دوست دارد به پسر كاظم نيز علاقه‌مند است اين موضوع تضاد ديگري را بين افراد سريال دامن مي‌زند.مريم كه دختري منطقي است، سعي مي‌كند با حفظ حرمت پدر قضيه اختلاف او را با كاظم حل كند.

رامين راستاد از ديگر بازيگران محوري است كه در نقش حامد حضور خواهد داشت. حامد، پسر حاج ابراهيم است كه سعي دارد با ايجاد تنش، فضاي ارتباطي پدرش را با كاظم گل آلود كند.

حامد براي منفعت خود در تلاش است تا به اختلافات پيش آمده بين پدر و كاظم دامن بزند، چرا كه معتقد است براي تمام كارهايش دليل دارد.

تهيه‌كنندگي اين سريال به عهده محمدعلي اسلامي بوده كه پيش‌تر آثار موفقي چون رعنا، زيرتيغ و مثل هيچ‌كس را تهيه كرده است.

سريال فرات در 10 قسمت 45 دقيقه‌اي محصول گروه فيلم و سريال شبكه دو سيماست كه قرار است از چهارشنبه شب 16 آذر ساعت 30/21 به آنتن پخش سپرده شود.

منبع خبر : جام جم آنلاین

 نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 21:01 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

یورونیوز با فرمت HD روی ماهواره ASTRA1G روی ایر رفت .این فرکانس در ایران قابل دریافت هست و با قدرت متوسط در تهران دریافت شده است .

۱۱۹۷۲V27500

همچنین کانال CNBC هم در این فرکانس بصورت FREE قرار دارد .(نسخه انگلیسی)

بدین ترتیب تعداد کانالهای دریافتی این ماهواره در تهران به ۱۹ کانال رسید..فرکانس ۱۱۸۱۷V27500 هم دیگر فرکانس قابل دریافت هستنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 20:35 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

خوب همانگونه که قبلا هم اطلاع رسانی شد شبکه ی جدید با عنوان نگین تیوی برای ایران در راه است که به گفته ی مدیران این شبکه در دو فرمت تصویری HD , SD برنامه پخش خواهد کرد و همینطور ماهواره ی درنظر گرفته شده برای پوشش آن در ایران موقعیت ۷ درجه ی شرقی یوتلست W3A می باشد اما هنوز  فرکانسی اعلام نشده است .

همزمان با شور و شادمانی جهان در اولین روز شروع سال نو میلادی، شبکه نگین از کانادا، اولین و تنها تلویزیون HD فارسی با افتخار پخش برنامه های خود را برای ایرانیان و مخاطبان عزیز در داخل کشورمان آغاز میکند. برای روز شروع سال نو و به مناسبت افتتاحیه شبکه، هشت ساعت برنامه ویژه و فوق العاده تدارک دیده شده است که از ساعت شش عصر به وقت ایران شروع و تا پاسی از شب دوم ژانویه ادامه خواهد داشت.

توضیحاتی در مورد این شبکه : شبکه نگین تی وی که با بودجه دولت کانادا از تاریخ 11/11/11 میلادی شروع به پخش برنامه های خود از طریق سیستم جی ال ویز در کانادا و آمریکا ، نموده است اعلام کرد که از روز عید کریسمس (2012/1/1 میلادی و 1390/10/11 شمسی) برنامه های خود را برای ایران و اروپا در قالب شبکه خبری و تفریحی بر روی ماهواره یوتلست W3a بر روی ایر خواهد فرستاد . اکنون نیز شما می توانید بر روی سایت جی ال ویز برنامه های این شبکه را تماشا نمایید .

برای اطلاع از اخبار این شبکه به لینک های زیر مراجعه نمایید :

 1. negin tv اولین کانال فارسی زبان با محتوای زیر ۱۶سال ممنوع !
 2. negin tv روی ماهواره w3 قرار خواهد گرفت
 3. افتتاح شبکه تلویزیونی نگین تی وی
 4. توضیحاتی مبنی بر مجموعه شبکه های نگین تی وی
 5. شبکه خبری نگین تی وی
 6. رادیو نگین

برای اطلاع از برنامه ها ی این شبکه به لینک های زیر مراجعه نمایید :

 1. معرفی برنامه های شبکه ی نگین تی وی در قالب بیش از 80 عکس
 2. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (6)
 3. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (5)
 4. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (4)
 5. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (3)
 6. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (2)
 7. معرفی برنامه های شبکه جدید نگین (1)
 8. پخش سریال house md و it crowd از کانال نگین تی وی


نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 20:14 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

«تا رهایی» روایتی یک دست و متداول از زندگی انسان‌هایی دارد که هنوز ضمیر خوآگاه‌شان آلوده به نیات آشفته نشده است. آن‌ها هنوز به دنبال زیستن در فضایی آرام هستند.

خبرگزاری فارس: آدم‌هایی که به «رهایی» می‌رسند

در ساختار نظریه فیلم معاصر، مبحثی مطرح می‌شود با عنوان «زبان حرکت و زبان دلالت‌زا». در این مبحث تصاویر به مثابه کلمات و جمله‌ها (پلان و سکانس) معناآفرینی کرده و در درون خود تامل هم ایجاد می‌کنند، البته این بیشتر در حوزه سینما رخ می‌دهد به این دلیل که در مدت زمان کوتاهی باید رخدادی برای مخاطب طرح و بسط یابد و فضاهایی که «دلالت‌زایی» می‌کنند در همان زمان به معنا دهی هم برسند؛ عکس این اتفاق اغلب در تلویزیون و آثار تلویزیونی اعم از سریال‌ها رخ می‌دهد.
به این معنا که مجال پرداختن به شخصیت‌ها زیاد است و تقریبا همه چیز به صورت مشروح مورد توضیح قرار می‌گیرد و چندان دخالت مخاطب برای معناسازی در آن وجود دارد؛ در این بین برخی مجموعه‌ها تلاش می‌کنند از این نُرم و هنجار فاصله بگیرند؛ و شرایطی مهیا کنند که اگرچه از قاعده کلی سریال‌سازی خارج نیست اما شخصیت‌ها در یک ارتباط معنادار واقعی با هم در جهان ذهنی مخاطب حضور می‌یابند.
مجموعه‌ای که این روزها موضوعش هم مقارن شده است با ایام سوگواری ابا عبدالله (ع) با نام «تا رهایی» چنین روایتی دارد. به بیان دیگر؛ نویسنده؛ کارگردان و تهیه‌کننده به عنوان عوامل فکری و اجرایی کار با توجه به سوابقی که در سریال‌سازی دارند تلاش کرده‌اند روایت برای مخاطب منطقی باشد.
این پیرنگ اصلی که داستان فیلم را شکل می‌دهد چنان پیرنگ متفاوت و غیر منتظره‌ای نیست اما پرداخت منطقی به آن توانسته مخاطب را به خود علاقمند کند.
قصه از این قرار است که یک چمدان که قرار است در آن قرص‌های روانگردان و ... قاچاق شود با چمدان یک نفر جابه‌جا می‌شود؛ و قصه به طور ممتد در درون خود زایش‌هایی دارد که موجب ورود بازیگران تازه می‌شود.
از چند منظر می‌توان موضوع مورد نظر را واکاوی کرد؛ شاید مهمترین مساله‌ای که بتوان در این اثر به لحاظ اخلاقی به آن اشاره کرد و مناسبت موضوعی هم  با این ایام دارد «استحاله و تحول » ابراهیم (با بازی حمیدرضا پگاه) است. اگر از نکات دیگر این اثر و فضای کلی آن که حول محور پلیسی – خانوادگی می‌چرخد بگذریم باید گفت یکی از وظایف هنر به زعم فلاسفه هم همین موضوع «کارتاسیس» یا همان تذکیه اخلاقی است. یک اثر هنری و یا مجموعه تلویزیونی بیش از آنکه بخواهد مردم را سرگرم کند باید زندگی انسان‌های متول‌شده و در مسیر تحول را روایت کند تا همین موضوع به عنوان شکل مدلی از رفتار والا در جامعه تسری و تعمیم یابد.
ابراهیم نمونه یک سارق و خلافکار است که در مسیر تذکیه قرار می‌گیرد. تا اینجای مجموعه تلویزیونی «ابراهیم» کماکان خلافکار است اما رگه‌هایی از تردید در او نمایان شده است. او  به عنوان یک محقق تعزیه‌خوانی وارد حسینیه می‌شودکه این خود نشان از  مسیر تحول او در قصه دارد.
«تا رهایی» اتفاقاً نامش هم به همین موضوعات اشاره دارد. رهایی انسان از بند زندگی روزمره است. تمام آدم‌هایی این مجموعه غیر از شخصیت‌های منفی آن به دنبال رهایی هستند.
«تا رهایی» روایتی یک دست و متداول از زندگی انسان‌هایی دارد که هنوز ضمیر خوآگاه‌شان آلوده به نیات آشفته نشده است. آن‌ها هنوز به دنبال زیستن در فضایی آرام هستند. این فضای آرام احتمالن با رسیدن به قسمت‌های پایانی و مقارن شدن با روزهای پایانی دهه اول محرم حادث خواهد شد. روزهایی که برای هر انسان مسلمان روزهایی برای آزادگی و دوری از  اطاعت نفس است. 

منبع خبر : خبرگزاری فارسنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 20:12 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

معاون رسانه‌های مجازی صداوسیما گفت: از سه سال قبل روی محصول کاملا پیشرفته «آی تی مدیا» در حال کار هستیم و رئیس سازمان صداوسیما نیز هفته گذشته مجوز عرضه آن در بازار را دادند.

خبرگزاری فارس: ضرغامی مجوز استفاده از «آی تی مدیا» را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون رسانه‌های مجازی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با حضور در برنامه زنده «صفر و یک» از عرضه «آی تی مدیا» به عنوان تنها نمونه در جهان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
لطف‌الله سیاهکلی معاون رسانه‌های مجازی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران عصر روز پنجشنبه 10 آذرماه با حضور در برنامه زنده صفر
و یک به ارائه توضیحاتی در خصوص دستگاه «آی تی مدیا» به عنوان تنها نمونه در سطح جهان که بدست مختصصان داخلی ساخته شده است پرداخت.
وی در ابتدای این برنامه با تشریح چگونگی حضور دنیای وب به عنوان یک مکمل برای رادیو و تلویزیون گفت: در ابتدا وب نیز همانند رادیو و تلویزیون ارتباطی یکسویه داشت اما با ظهور وب2 یک سیستم کاملا تعاملی در ارتباطات شکل گرفت و اخیرا نیز وب 3 را طراحی کرده‌اند که ضمن دارا بودن تمامی خصوصیان وب 2، هوشمند نیز هست و پس از مدتی که کاربر با دنیای اینترنت کار می‌کند، وب سلایق و ابزاهای او را شناسایی و بر همین اساس به او سرویس میدهد.
سیاهکلی خاطرنشان کرد: در دنیای جدید زمان و مکان بی‌نهایت است و از سوی دیگر صاحبان رسانه‌ها نیز دائما در حال رقابت با یکدیگر هستند و به همین دلیل ما نیز چاره‌ای نداریم تا برخی از کاستی‌ها را از طریق دنیای وب جبران کنیم که از سه سال قبل روی محصولی کاملا پیشرفته به نام «آی تی مدیا» در حال کار هستیم و خوشبختانه هفته گذشته رئیس سازمان  صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران مجوز عرضه آن در بازار را دادند.
معاون رسانه‌های مجازی صدا و سیما در ادامه با تشریح قابلیت‌های دستگاه «آی تی مدیا» گفت: شاید این دستگاه تنها نمونه در سطح جهان باشد که تمامی مراحل ساخت آن به دست متخصصان داخلی انجام شده است و در واقع این دستگاه تجمیعی است از همه آنچه که امروز به عنوان دستگاه‌های رسانه‌ای در یک خانه می‌توان پیدا کرد.
وی تصریح کرد: این دستگاه همه امکانات ست آپ باکس، رادیو، کنسول‌های بازی، دستگاه‌های پخش فیلم و موسیقی و حتی رایانه را یک جا داراست و اگر کسی این دستگاه را داشته باشد دیگر نیازی به داشتن همه این دستگاه‌ها ندارد.
سیاهکلی همچنین با اشاره به ارزان و کوچک بودن این دستگاه خاطر نشان کرد: طبق برآوردهای ما این دستگاه در حدود 100 هزار تومان قیمت خواهد داشت و حتی با برخی از شرکت‌ها به توافق رسیده‌ایم تا به صورت اقساطی در بازار عرضه شود.
معاون رسانه‌های مجازی صدا و سیما در پایان اظهار داشت: در حال حاضر این دستگاه دارای 2 مگ فضای وب است که از این نظر کاربران هیچگونه مشکلی نخواهند ادشت و حتی در آینده قصد داریم آن را به 5 یا 6 مگ ارتقاء دهیم و تنها چیزی که این دستگاه به آن نیاز دارد یک صفحه نمایش است که می‌تواند تلویزیون‌های موجود در بازار باشد و حتی قابلیت استفاده از موس و کیبورد را نیز دارا است.

منبع خبر: خبرگزاری فارسنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 20:10 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

مدیر پخش شبکه شما از آمادگی این شبکه برای اعلام وضعیت آب و هوایی و جاده ای استان های کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمادگی شبکه «شما» برای اعلام وضعیت آب و هوای کشور

به گزارش خبرگزاری فارس، در نشست مشترک مدیر شبکه شما با مدیران پخش سیمای استان‌ها انتظارات و دیدگاه‌های طرفین در خصوص تولیدات و نحوه پخش برنامه‌های تولیدی مراکز از شبکه شما مطرح و بررسی شد.
بنا بر این گزارش، در این جلسه پهلوان‌زاده ـ مدیر شبکه تلویزیونی شما ـ با اشاره به ساختار این شبکه به عنوان آیینه‌ تولیدات مراکز استانی، گفت: شبکه شما فرصتی است در خدمت استان‌ها تا فضای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مناطق مختلف کشور را در معرض دید همه‌ ایرانیان قرار دهد.
وی ایجاد انگیزه در تولید برنامه‌های فاخر میان مراکز را از ویژگی‌های شبکه‌ شما بیان کرد و گفت: از آنجا که کیفیت برنامه‌های تولیدی عامل مهم در پخش برنامه‌ها در شبکه شماست،به همین دلیل مراکز استانی برای حضور بیشتر در این شبکه نسبت به ارتقای کیفی برنامه‌های تولیدی خود تلاش می‌کنند.
پهلوان‌زاده تصریح کرد: شبکه شما باعث ایجاد رقابت سازنده بین شبکه‌های استانی شده است.
وی توجه شبکه شما به ارتباطات زنده را یادآور شد و افزود: تولید برنامه‌ اختصاصی برای شبکه که پیش از آن از دیگر شبکه‌های ملی پخش نشده باشد از انتظارات ماست.
مدیر شبکه شما با اشاره به تولید آیتم کوتاه (شما و ایران ما) از این شبکه، افزود: در این برنامه کوتاه هر نوبت یکی از نماهای معروف مرکز هر استان در شرایط متنوع آب و هوایی نمایش داده خواهد شد.
در ادامه‌ این نشست مدیر تأمین برنامه شبکه شما با اشاره به ماهیت تامینی شبکه، تأمین‌کننده اصلی برنامه‌های شما را 32مرکز استانی صدا و سیما بیان کرد و افزود: شبکه شما این امکان را فراهم کرده است تا برنامه‌های متنوع در ساختار و موضوعات مختلف از مراکز استانی را دریافت و در معرض نظر مخاطبان ملی قرار دهد.
سعید تاج‌فرنیا با اشاره به تعامل خوب مراکز استانی با شبکه شما گفت: از ابتدای شروع به کار شبکه شما در تیر ماه امسال، تاکنون 848 ساعت برنامه از تولیدات استانی از شبکه شما پخش شده است که سهم مرکز اصفهان 84 ساعت، مازندران 57 ساعت و مراکز گیلان و سیستان ‌و بلوچستان 44 ساعت بوده که نسبت به دیگر مراکز فعالیت بیشتری داشته‌اند.
مدیر پخش شبکه شما نیز در سخنانی برنامه‌ریزی در جدول پخش برنامه‌های شبکه را سیال و منعطف بیان کرد و گفت: پخش شبکه شما این آمادگی را دارد در صورت اعلام هر یک از مراکز رویدادهای مهم فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی را به صورت زنده پخش کند.
سید محمدرضا امجدی زنده بودن اغلب برنامه‌های شبکه را دلیل بر به‌روز بودن پخش شبکه بیان کرد و افزود: هم‌
اکنون پنج تا شش ساعت از زمان پخش شبکه شما اختصاص به برنامه‌های زنده مراکز دارد.
وی از آمادگی پخش شبکه شما برای اعلام وضعیت آب و هوایی و جاده‌یی استان‌ها خبر داد و گفت: پخش مسابقات
فوتبال لیگ برتر با اقبالی بسیار تماشاگران و بینندگان شبکه‌ مواجه شده است؛ به همین دلیل همکاران در مراکز تلاش کنند سطح کیفی و فنی پخش مسابقات را بالا ببرند.
مدیر پخش شبکه شما در ادامه خاطر نشان کرد: برای ارایه تصاویر زیبا به مخاطبان شبکه شما با تشکیل گروه هنری
در پخش ،تلاش می شوداین مهم به شکلی جذاب انجام شود.
در پایان این نشست از مراکز برتر در تولیدات ماه مبارک رمضان شبکه شما قدردانی شد. این مراکز شامل مراکز قزوین در بخش ارتباط زنده، اردبیل در بخش ارتباط زنده شب قدر، آذربایجان شرقی و فارس در بخش جمع خوانی قرآن کریم و مرکز اصفهان در بخش برنامه‌های نمایشی سریال بگو که هستم بودند.
در این نشست همچنین از روزبه فتاحی از مرکز اردبیل به عنوان بهترین مجری ویژه‌ برنامه‌های شب‌ قدر تقدیر شد.

منبع خبر : خبرگزاری فارسنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390 20:08 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

پخش سریال «تا ثریا» به کارگردانی «سیروس مقدم» بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی و از ۱۹ آذرماه آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: سریال جدید سیروس مقدم بعد از «تا رهایی» روی آنتن می‌رود
 

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تصویربرداری سریال «تا ثریا» به پایان رسیده و هم اکنون توسط خشایار موحدیان و با نظارت سسیروس مقدم مراحل تدوین کار سپری می‌شود.
بنا بر این گزارش، قرار است این سریال تلویزیونی پس از مجموعه «تا رهایی» و از ۱۹ آذر ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما روی آنتن برود.

در این مجموعه تلویزیونی آزیتا حاجیان نقش اصلی را برعهده دارد و از جمله بازیگران دیگر این مجموعه می‌توان به همایون ارشادی، مهران احمدی، هومن سیدی، لیندا کیانی، الناز حبیبی، میرطاهر مظلومی، حسین مهری، مجیدسعیدی، ارسلان قاسمی، علی صالحی، مهوش وقاری، نسرین نصرتی، صفا آقاجانی، امیر حمیدزاده و ... اشاره کرد.
«تا ثریا» روایتگر قصه زنی است میانسال که در کشاکش زندگی، موفقیت‌ها و شکست‌هایی را متحمل شده است.

دیگر عوامل این پروژه عبارتند از مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: برزو نیک نژاد، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی، مدیر صدابرداری: صالح حبیبی، طراح گریم: مجید اسکندری، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوری و عکاس: محمد فوقانی.

منبع خبر : خبرگزاری فارسنظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : جمعه 11 آذر 1390 16:09 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 0

برنامه شب شما بخیر،شبکه ایرانیان یکی از برنامه های که در مدت کوتاه بینندگان زیادی را جذب کرده است این برنامه بزودی با حضور تماشاگر برگزار خواهد شد .هر چند این برنامه جذابیت های خود را دارد،ولی با حضور تماشا گر در این برنامه و مشارکت در اجرا به زیبای برنامه خواهد افزود .
برنامه شب شما بخیر توسط رضا رشید پور مجری سابق صدا وسیما در یکی از استو دیوهای قدیمی صدا و سیما و زیر نظر موسسه چند رسانه تهران TMCاجرا می شود .

به نقل از : خبرگزاری امروزنانظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : جمعه 11 آذر 1390 16:06 بعد از ظهر
نویسنده : ms2p
نظرات : 1

شبکه ی  MANOTO1 که در دو ماهواره هاتبرد و یوتلست w3a روی ایر رفته بود حالا در ماهواره بدر واقع در۲۶ درجه ی شرقی هم روی ایر رفته است.

مشخصات دریافت :

۱۲۱۱۱

۲۷۵۰۰

HOR

3/4

 

منبع خبر: خبرگزاری امروزنظرات : 1 | بازدید از پست : 0
تبلیغات

مکان تبلیغات شما

 

 


آخرین مطالب
  
 
برای ویرایش این متن به بخش تنظیمات قالب در کنترل پنل مراجعه کنید .